Divpadsmit apustuļu kvorums

Divpadsmit apustuļu kvorums

Tēma

Viens no divpadsmit vīriem bija nodokļu iekasētājs, un vairāki citi bija zvejnieki, kuri strādāja Galilejas ūdeņos. Kad viņi tika aicināti kalpot, viņi ziedojās, lai būtu Glābēja, kurš viņus aicināja, liecinieki pasaulei.

Viņi bija divpadsmit vadošie mācekļi jeb „apustuļi”, kurus bija izvēlējies Jēzus Kristus gandrīz pirms diviem tūkstošiem gadu.

Vīrieši, kuriem šodien ir tas pats tituls, ir strādājuši dažādās jomās, tajā skaitā, jurisprudencē, uzņēmējdarbībā, medicīnā, akadēmiskajā vidē un tiesu sistēmā. Kad viņi tika aicināti kalpot, arī viņi atteicās no savām profesijām, lai pastāvīgi kalpotu par Kristus lieciniekiem.

Viņi ir Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekļi.

Mūsdienu Divpadsmit apustuļu kvorums tika organizēts 1835. gadā, un tas ir piemērs burtiskai Jēzus Kristus dibinātās baznīcas atjaunošanai uz Zemes.

Divpadsmit apustuļu kvorums ir otra augstākā vadošā struktūra Baznīcas pārvaldē. Tā locekļi kalpo galvenās struktūras — Augstākā Prezidija — vadībā, kuru veido trīs vīri — prezidents un divi padomnieki.

Papildus savam galvenajam pienākumam būt par Kristus vārda īpašajiem lieciniekiem visā pasaulē, apustuļiem ir arī liela administratīva atbildība, jo viņi pārrauga noteiktajai kārtībai atbilstošu vispasaules Baznīcas progresu un attīstību.

Tāpat kā apustuļi senos laikos tika sūtīti pa pasauli, arī šodien apustuļi ceļo pa pasauli, lai stiprinātu un iedrošinātu Baznīcas locekļus, dibinātu jaunas draudzes un vadītu Baznīcas dzīvi. Dažreiz tas nozīmē — satikšanos ar valstu vadītājiem, lai iegūtu atļauju Baznīcas organizēšanai vēl vienā valstī.

Pašlaik Divpadsmit apustuļu kvoruma locekļi ir:

Elders Rasels M. Nelsons

Elders Rasels M. Nelsons tika aicināts par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekli 1984. gada 7. aprīlī.

Dr. Nelsons ir starptautiski slavens ķirurgs un medicīnas zinātnieks, viņš ir saņēmis bakalaura grādu un medicīnas doktora grādu Jūtas štata universitātē (1945., 1947.g.). Viņš ir goda biedrs tādās izglītības biedrībās kā „Phi Beta Kappa” un „Alpha Omega Alpha”. Savu rezidentūru ķirurģijā viņš izgāja Masačūsetsas galvenajā slimnīcā Bostonā un Minesotas Universitātē, kur 1954. gadā viņš saņēma zinātņu doktora grādu. Viņš arī saņēma goda zinātņu doktora grādu Brigama Janga universitātē 1970. gadā, goda medicīnas zinātnes doktora grādu Jūtas štata universitātē 1989. gadā un goda doktora grādu Snova koledžā 1994. gadā.

Savā profesionālajā darbībā viņš ieņēmis tādus amatus kā ķirurģijas pētniecības profesors un Torakālās ķirurģijas rezidentūras direktors Jūtas Universitātē un Torakālās ķirurģijas nodaļas vadītājs PDS slimnīcā Soltleiksitijā.

Būdams daudzu publikāciju un medicīnas mācību grāmatu nodaļu autors, pirms aicinājuma būt par augstāko pilnvaroto Elders Nelsons lasīja lekcijas un kā profesionālis apmeklēja dažādas vietas visā ASV un daudzās citās valstīs. Viņš ir saņēmis daudzus apbalvojumus un atzinības rakstus, tajā skaitā Izcilo absolventu balvu Jūtas Universitātē; Zelta sirds balvu no Amerikas Sirds asociācijas; oficiālu atzinību par starptautisku kalpošanu no Amerikas Sirds asociācijas; un „Golden Plate”apbalvojumu, kuru pasniedza Amerikas Sasniegumu akadēmija. Viņš ir apbalvots kā goda profesors trīs Ķīnas Tautas Republikas universitātēs.

Dr. Nelsons ir bijis Vaskulārās ķirurģijas biedrības prezidents, Amerikas Torakālās ķirurģijas valdes vadītājs, Amerikas Sirds asociācijas Kardiovaskulārās ķirurģijas padomes priekšsēdētājs un Jūtas štata Medicīnas asociācijas prezidents.

Viņš ir iekļauts ievērojamāko cilvēku sarakstā pasaulē (Who’s Who in the World), Amerikā (Who’s Who in America) un reliģijā (Who’s Who in Religion).

Elderam Nelsonam ir bijuši daudzi pienākumi Baznīcā. Viņš ir kalpojis par Bonevilas staba prezidentu no 1964. gada līdz 1971. gada jūnijam, kad viņš tika aicināts par Vispārējo Svētdienas skolas prezidentu. Pirms aicinājuma kalpot Divpadsmit apustuļu kvorumā viņš kalpoja par reģionālo pārstāvi Kīrnsas Jūtas štata reģionā. Iepriekš viņš ir kalpojis par Brigama Janga universitātes reģionālo pārstāvi.

Elders Nelsons ir dzimis 1924. gada 9. septembrī, viņš ir Mariona K. un Ednas Andersones Nelsonu dēls. Viņam un viņa sievai Dancelai Vaitai (meitas uzvārds) ir desmit bērni. Māsa Nelsone nomira 2005. gada februārī. 2006. gada aprīlī viņš apprecēja Vendiju L. Vatsoni.

Elders Dalins H. Oukss

Elders Dalins H. Oukss ir kalpojis par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekli kopš 1984. gada maija.

Viņš ir dzimis Provo, Jūtas štatā, 1932. gadā. Viņš un viņa nelaiķe sieva Džūna Diksone Ouksa ir vecāki sešiem bērniem. Viņa nomira 1998. gada 21. jūlijā. 2000. gada 25. augustā Soltleikas Templī viņš salaulājās ar Kristenu M. Makmeinu.

Elders Oukss ir pabeidzis Brigama Janga universitāti (1954. gadā) un Čikāgas Juridisko skolu (1957. gadā). Viņš strādāja par juristu un mācīja jurisprudenci Čikāgā. Viņš bija Brigama Janga universitātes prezidents no 1971. gada līdz 1980. gadam un Jūtas Augstākās tiesas tiesnesis no 1980. gada līdz 1984. gadam, kad viņš atkāpās no amata, lai pieņemtu savu aicinājumu būt par apustuli.

Viņš ir bijis darbinieks un valdes loceklis daudzās biznesa, izglītības un labdarības organizācijās. Viņš ir daudzu grāmatu un rakstu par reliģiskiem vai juridiskiem jautājumiem autors vai līdzautors.

Elders M. Rasels Balards

Elders M. Rasels Balards ir Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma loceklis. Viņš kalpo par apustuli kopš 1985. gada 6. oktobra, ceļojot pa visu pasauli, lai dotu norādījumus Baznīcas locekļiem un vadītu vispasaules Baznīcas ikdienas dzīvi.

Viņš ir dzimis Soltleiksitijā, Jūtas štatā, 1928. gada 8. oktobrī Melvina R. un Džeraldīnas Smitas Balardu ģimenē. Viņš ir mācījies Jūtas Universitātē.

Jaunībā viņš kalpoja Baznīcas misijā Anglijā, kur viņš bija padomnieks misijas prezidijā. Viņš arī ir divas reizes kalpojis par bīskapu.

1974. gadā viņš tika aicināts par Kanādas Toronto misijas prezidentu, kurā viņš kalpoja līdz brīdim, kad 1976. gada aprīlī tika aicināts par Septiņdesmito pirmajā kvorumā. Kā Septiņdesmito loceklis viņš pārraudzīja un apmācīja vadītājus sev uzticētajos reģionos. Vēlāk viņš kalpoja par Septiņdesmito prezidija locekli no 1980. gada februāra līdz 1985. gada oktobrim, pārraugot Baznīcas Septiņdesmito kvorumus. Liela daļa no viņa kalpošanas koncentrējās uz misionāru darbu.

Pirms aicinājuma kalpot par pilnlaika Baznīcas vadītāju Elders Balards strādāja automobiļu, nekustamo īpašumu un investīciju biznesā. Viņš ir darbojies daudzās Baznīcas un pilsoniskās komitejās un padomēs.

1951. gada 28. augustā Soltleikas Templī viņš salaulājās ar Barbaru Bovenu. Viņi ir vecāki diviem dēliem un piecām meitām.

Elders Roberts D. Heilzs

Elders Roberts D. Heilzs tika atbalstīts par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekli 1994. gada 2. aprīlī.

Elders Heilzs saņēma savu aicinājumu kalpot par augstāko pilnvaroto 1975. gada 4. aprīlī. Viņš kalpoja par Divpadsmit apustuļu kvoruma asistentu un vēlāk par Septiņdesmito pirmā kvoruma locekli. Viņš bija Baznīcas prezidējošais bīskaps no 1985. gada aprīļa līdz brīdim, kad tika aicināts kalpot Divpadsmit apustuļu kvorumā.

Pirms augstākā pilnvarotā aicinājuma viņš piecus gadus bija reģionālais pārstāvis. Agrāk viņš kalpoja par draudzes prezidentu, bīskapu, augstāko padomnieku un staba prezidenta padomnieku. 20. gadsimta 70-to gadu beigās viņš bija Anglijas Londonas misijas prezidents un ir kalpojis kā pirmais padomnieks Svētdienas skolas vispārējā prezidijā.

Pirms aicinājuma Baznīcas pilnlaika kalpošanā Elderam Heilzam bija ievērojama karjera biznesā, viņš strādāja augstos amatos trīs vadošās nacionālās kompānijās.

Elders Heilzs ir dzimis Ņujorkā. Viņš ir pabeidzis Jūtas štata universitāti, un viņam ir Hārvardas maģistra grāds uzņēmējdarbībā. Viņš ir dienējis ASV Gaisa spēkos par reaktīvā iznīcinātāja pilotu.

Viņš ir precējies ar Mariju Krandālu, un viņiem ir divi dēli.

Elders Džefrijs R. Holands

Elders Džefrijs R. Holands tika ordinēts par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekli 1994. gada 23. jūnijā. Pirms šī aicinājuma saņemšanas Elders Holands kalpoja par Septiņdesmito pirmā kvoruma locekli, tiekot aicināts 1989. gada 1. aprīlī.

No 1980. gada līdz 1989. gadam, kad viņš saņēma aicinājumu būt par augstāko pilnvaroto, Džefrijs R. Holands bija Brigama Janga universitātes, Provo, Jūtas štatā, devītais prezidents. Viņš ir bijušais Baznīcas izglītības pilnvarotais un Reliģijas izglītības koledžas dekāns Brigama Janga universitātē.

Viņš bija studentu līderis un skolas sporta komandas dalībnieks Diksija vidusskolā un Diksija koledžā savā dzimtajā pilsētā Seintdžordžā, Jūtas štatā, viņš saņēma bakalaura grādu un maģistra grādus angļu valodā un reliģijas izglītībā Brigama Janga universitātē. Jēlas Universitātē viņš ieguva filozofijas maģistra un doktora grādu Amerikas studijās.

Pirms aicinājuma Baznīcas pilnlaika kalpošanā Elders Holands bija aktīvs profesionālās izglītības jomā. Viņš bija Amerikas Neatkarīgo koledžu un universitāšu prezidentu asociācijas prezidents (AAPICU), Nacionālās koledžu un universitāšu asociācijas padomē (NAICU) un Nacionālās koledžu atlētu asociācijas (NCAA) prezidentu komisijā. Par savu darbu — uzlabot sapratnes līmeni starp kristiešiem un jūdiem — viņš tika apbalvots ar Brīvības lāpas balvu, kuru pasniedza „Anti-Defamation League of B'Nai B'rith” (Goda aizstāvēšanas līga). Viņš ir darbojies vairākās pilsoniskās un ar uzņēmējdarbību saistītās korporācijās un ir saņēmis Izcilības Ērgļa skautu balvu no Amerikas Zēnu skautu asociācijas. Viņš ir astoņu grāmatu autors, vienu no tām sarakstījis kopā ar savu sievu Patrīciju.

Elders Holands dzimis 1940. gada 3. decembrī Frenka D. un Alises Bentlijas Holandu ģimenē. 1963. gadā viņš apprecēja Patrīciju Teriju. Viņi ir trīs bērnu vecāki.

Elders Deivids A. Bednārs

Deivids A. Bednārs tika ordinēts un iecelts par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekli 2004. gada 7. oktobrī. Pirms šī aicinājuma Elders Bednārs kalpoja par reģiona Septiņdesmito, reģiona pilnvaroto Septiņdesmito, reģionālo pārstāvi, divas reizes par staba prezidentu un bīskapu.

Elders Bednārs piedzima 1952. gada 15. jūnijā Ouklendā, Kalifornijas štatā. Viņš kalpoja pilnlaika misijā Dienvidvācijā un pēc tam mācījās Brigama Janga universitātē, kur viņš saņēma bakalaura un maģistra grādu. Viņš arī saņēma doktora grādu organizāciju uzvedībā Purduē Universitātē.

Pēc izglītības iegūšanas Elders Bednārs bija uzņēmējdarbības vadības profesors Teksasas Tehniskajā universitātē un Arkanzasas Universitātē. Vēlāk viņš bija Brigama Janga universitātes – Aidaho (bijušās Riksa koledžas) prezidents no 1997. līdz 2004. gadam.

Elders Bednārs salaulājās ar Sjūzenu Keī Robinsoni Soltleikas Templī 1975. gada 20. martā, viņi ir trīs dēlu vecāki.

Elders Kventins L. Kuks

Elders Kventins L. Kuks tika atbalstīts par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekli 2007. gada 6. oktobrī. 1996. gada aprīlī viņš tika aicināts par augstāko pilnvaroto, un viņš kalpoja Septiņdesmito otrajā kvorumā, pirmajā kvorumā un Septiņdesmito prezidijā.

Kā Septiņdesmitais — viņš kalpoja Filipīnu reģiona prezidijā, bijis prezidents Klusā okeāna salu un Ziemeļamerikas ziemeļaustrumu reģionos un Misionāru departamenta izpilddirektors.

Brīdī, kad viņš saņēma aicinājumu būt par Baznīcas augstāko pilnvaroto, viņš bija „Sutter Health System” priekšsēdētāja vietnieks. Agrāk bija prezidents un izpilddirektors Kalifornijas veselības aprūpes sistēmā. Pirms tam viņš bija biznesa jurists un vadošais partneris Sanfrancisko Līča apgabala juristu firmā. Viņš ir bijis valdes loceklis vairākās peļņas un bezpeļņas organizācijās.

Viņš ir kalpojis Baznīcā par bīskapu, staba prezidentu un Sanfrancisko staba padomnieku un Ziemeļamerikas rietumu apgabala reģionālo pārstāvi un pilnvaroto. Kā jaunietis — viņš bija misionārs Britu misijā.

Viņš ir vietējais Loganas, Jūtas štata, iedzīvotājs, saņēmis bakalaura grādu politikas zinātnē Jūtas štata universitātē un doktora grādu jurisprudencē Stenforda Universitātē.

1962. gada 30. novembrī viņš salaulājās ar Mariju Gadiju. Viņi ir trīs bērnu vecāki.

[caption] Elders Kventins L. Kuks, Divpasmit apustuļu kvorums

Elders D. Tods Kristofersons

Elders D. Tods Kristofersons tika aicināts par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvoruma locekli 2008. gada 5. aprīlī. Šī aicinājuma saņemšanas laikā viņš kalpoja Septiņdesmito prezidijā.

Kalpojot Septiņdesmito prezidijā, Elderam Kristofersonam bija pienākums pārraudzīt Baznīcas Ziemeļamerikas rietumu, ziemeļrietumu un dienvidaustrumu reģionus. Viņš arī ir kalpojis par Ģimenes un Baznīcas vēstures departamenta izpilddirektoru. Agrāk viņš kalpojis par Baznīcas Meksikas dienvidu reģiona prezidentu un dzīvojis Mehiko.

Pirms aicinājuma saņemšanas kalpot par pilnlaika Baznīcas pilnvaroto Elders Kristofersons bija „NationsBank Corporation”, tagad „Bank of America”, vecākais jurists Šarlotē, Ziemeļkarolīnā. Pirms tam viņš bija vecākais viceprezidents un galvenais advokāts „Commerce Union Bank” Tenesijā, Nešvilā, kur viņš aktīvi darbojās arī sabiedriskos jautājumos un starpkonfesiju organizācijās. No 1975. līdz 1980. gadam Elders Kristofersons bija jurists Vašingtonā, Kolumbijas apgabalā, pirms tam viņš bija ASV apgabala tiesneša Džona Dž. Sirikas asistents (1972.-1974.g.).

Dzimis Plezantgrovā, Jūtas štatā, viņš pabeidza vidusskolu Ņūdžersijā, ieguva bakalaura grādu Brigama Janga universitātē, kur viņš bija Edvina S. Hinklija stipendiāts, un ieguva jurista grādu Djūka universitātē.

Starp citiem aicinājumiem — viņš ir kalpojis par Baznīcas reģionālo pārstāvi, staba prezidentu un bīskapu. Kā jaunietis — viņš ir kalpojis misijā Argentīnā.

Elders Kristofersons un viņa sieva Katerīna Džeikoba Kristofersone ir vecāki pieciem bērniem.

[caption] Elders D. Tods Kristofersons, Divpadsmit apustuļu kvorums

Elders Nīls L. Andersens

Elders Nīls L. Andersens tika nosaukts par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas apustuli 2009. gada 4. aprīlī.

Pirms aicinājuma Divpadsmit apustuļu kvorumā Elders Andersens kalpoja par Septiņdesmito prezidija vecāko locekli. 1993. gada aprīlī 41 gada vecumā viņš tika aicināts par Septiņdesmito pirmā kvoruma locekli. Pirms tam viņš vadīja Baznīcas darbu Dienvidbrazīlijā un kā reģiona prezidija loceklis pārraudzīja Baznīcu Rietumeiropā. Viņš arī ir palīdzējis pārraudzīt Baznīcas darbu Mehiko un Centrālamerikā. Papildu tam viņš pārraudzīja Baznīcas audiovizuālo materiālu izdošanu, tajā skaitā filmas „The Testaments of One Fold and One Shepherd” („Liecības par vienu ganāmpulku un vienu Ganu”) uzņemšanu, un kā Baznīcas audiovizuālā departamenta izpilddirektors ir vadījis translāciju telpu izveidi Konferenču centrā. Papildus dzimtai angļu valodai — viņš runā franču, portugāļu un spāņu valodā.

Pirms aicinājuma būt par augstāko pilnvaroto Elders Andersens kalpoja par Francijas Bordo misijas prezidentu un Tampas Floridas staba prezidentu.

Elders Andersens ir dzimis Loganā, Jūtas štatā, un uzaudzis Pokatello, Aidaho štatā, piensaimniecības fermā, kur, kā viņš atceras, darīja „tipisku Aidaho fermas darbu no rīta līdz vakaram”. Vidusskolā viņš izcili darbojās studentu pašpārvaldē, būdams Aidaho izglītības programmas „Boys State” pārvaldnieks.

Viņš absolvēja Brigama Janga universitāti, kur bija Hinklija stipendiāts, un ieguva uzņēmējdarbības vadības maģistra grādu Hārvarda Universitātē. Pēc izglītības iegūšanas viņš apmetās Tampā, Floridā, kur darbojās reklāmas, nekustamā īpašuma attīstības un veselības aprūpes jomā.

Elders Andersens un viņa sieva Ketija Viljamsa Andersena ir vecāki četriem bērniem.

Elders Ronalds A. Rasbands 

Par eldera Ronalda A. Rasbanda aicinājumu Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvorumā tika paziņots 2015. gada 3. oktobrī.

Elders Rasbands ir dzimis 1951. gadā Soltleiksitijā, Jūtas štatā. 1973. gadā viņš apprecēja Melāniju Tvičelu. Viņu laulībā ir dzimuši pieci bērni, un viņiem ir 22 mazbērni. Augstāko izglītību elders Rasbands ieguva Jūtas Universitātē. 1995. gadā Jūtas Ielejas Universitāte piešķīra viņam goda doktora grādu Biznesa un komercdarbības jomā.

1976. gadā elders Rasbands sāka strādāt par tirdzniecības pārstāvi Hantsmena konteineru kompānijā, kur izveidoja veiksmīgu karjeru, 1987. gadā tiekot iecelts Hantsmena ķimikāliju korporācijas prezidenta un galvenā izpilddirektora amatā. Līdz 1996. gadam, kad viņš atstāja darbu Hantsmena ķimikāliju korporācijā, lai kalpotu par Ņujorkas misijas prezidentu, elders Rasbands bija kļuvis par vienu no šī uzņēmuma valdes locekļiem.

Elders Rasbands ir kalpojis daudzos Baznīcas aicinājumos, būdams pilnlaika misionārs Austrumštatu misijā (1970-1972), misionārs un gids Tempļa skvērā, kā arī bīskaps un Baznīcas 150.-tās gadadienas svinību pasākuma komitejas loceklis. No 1996. gada līdz 1999. gadam viņš kalpoja par Ņujorkas pilsētas ziemeļdaļas misijas prezidentu. Vēlāk viņš kalpoja par padomnieku Centrāleiropas Reģiona prezidijā, par Jūtas Soltleiksitijas Reģiona prezidentu un Tempļa departamenta izpilddirektoru.

Par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstāko pilnvaroto elders Rasbands kļuva 2000. gada 1. aprīlī, kad tika aicināts par vienu no Septiņdesmitajiem. Būdams Septiņdesmito prezidija loceklis, viņš pārraudzīja Baznīcas darbību Ziemeļamerikas Rietumu un Ziemeļrietumu Reģionā, kā arī trīs Jūtas Reģionos. 2005. gadā elders Rasbands uzsāka kalpošanu Septiņdesmito prezidijā, un 2009. gada 4. aprīlī tika aicināts par Septiņdesmito prezidija vecāko prezidentu. Šo aicinājumu elders Rasbands pildīja līdz brīdim, kad tika aicināts par vienu no Divpadsmit apustuļiem.


Elders Gerijs E. Stīvensons 

Par eldera Gerija E. Stīvensona aicinājumu Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvorumā tika paziņots 2015. gada 3. oktobrī.

Elders Stīvensons ir dzimis 1955. gada 6. augustā, Evana N. Stīvensona un Veras Džīnas Stīvensones ģimenē, kuri bija Baznīcas pionieru pēcnācēji. Viņš uzauga Jūtas štata Kešas ielejā un jaunības gados kalpoja pilnlaika misijā Japānā. Pildot šo uzdevumu, elders Stīvensons iemīļoja Āziju un dalīšanos evaņģēlijā, kopš tā laika darot to visa mūža garumā.

Pēc atgriešanās no misijas elders Stīvensons uzsāka mācības Jūtas Štata Universitātē. Tur viņš satika un tūliņ pat iemīlēja Līzu Džīnu Higliju. Viņi apprecējās 1979. gada aprīlī Aidaho štata Aidahofolsas templī. Stīvensonu laulībā ir dzimuši četri dēli. Mācoties Jūtas Štata Universitātē, elders Stīvensons ieguva bakalaura grādu biznesa vadības jomā.

Vēlāk viņš kļuva par mācību aprīkojuma ražošanas uzņēmuma līdzdibinātāju, stājoties šī uzņēmuma prezidenta amatā. Elders Stīvensons ir kalpojis daudzos Baznīcas aicinājumos, būdams padomnieks staba prezidijā, Baznīcas bīskaps un Nagojas misijas prezidents Japānā (2004–2007). Par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstāko Pilnvaroto elders Stīvensons kļuva 2008. gadā, kad tika aicināts par vienu no Septiņdesmito kvoruma locekļiem. Būdams šajā aicinājumā, viņš kalpoja par padomnieku Āzijas Ziemeļreģiona prezidijā un vēlāk – par šī reģiona prezidentu. Sākot ar 2012. gada martu, elders Stīvensons kalpoja Baznīcas prezidējošā bīskapa amatā.

Elders Stīvensons gandrīz visu dzīvi ir vērojis būtisko darbu, ko visā pasaulē veic Baznīcas bīskapi. Viņš teic, ka viņa tēvs bija viņa bīskaps visus viņa jaunības gadus un ka viņa kalpošana ir atstājusi uz viņu lielu iespaidu. Eldera Stīvensona tēvs daudzkārt aicināja viņu līdzi, dodoties apciemot kādu no vairāk nekā trīsdesmit atraitnēm, kuras dzīvoja viņa bīskapijā. No sava tēva viņš mācījās kristīgi kalpot, gādājot par tiem, kam nepieciešama palīdzība. Šīs mācībstundas, kā viņš teic, lieti noderēja, pildot Baznīcas prezidējošā bīskapa aicinājumu: „Baznīcas bīskapi, manuprāt, tik tiešām ir varoņi. Viņi ik dienu atstāj patiesi lielu iespaidu uz Baznīcas locekļu dzīvi, it īpaši uz bērniem, jaunajiem vīriešiem un jaunajām sievietēm.”


Elders Deils G. Renlands

Par eldera Deila G. Renlanda aicinājumu Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Divpadsmit apustuļu kvorumā tika paziņots 2015. gada 3. oktobrī.

Elders Renlands ir dzimis 1952. gadā Soltleiksitijā, Jūtas štatā. 1977. gadā viņš apprecēja Rutu Liberti. Viņu laulībā ir dzimusi viena meita. Elders Renlands ieguva bakalaura grādu un medicīnas doktora grādu Jūtas Universitātē, pēc tam uzsākot praktizēt Džona Hopkinsa slimnīcā, kur papildināja savu izglītību medicīnas un medicīnisko izmeklējumu jomā. Vēlāk viņš kļuva par medicīnas profesoru Jūtas Universitātē un Kardiotransplantu programmas direktoru, kas tiek īstenota daudzās Jūtas slimnīcās.

Elders Renlands ir kalpojis daudzos Baznīcas aicinājumos, būdams pilnlaika misionārs Zviedrijā, Baznīcas staba prezidents, bīskaps un Reģiona Septiņdesmitais. Par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcas Augstāko Pilnvaroto elders Renlands kļuva 2009. gada aprīlī. Pirms aicināšanas par apustuli viņš kalpoja Āfrikas Dienvidaustrumu Reģiona prezidijā.

Stila ceļveža piezīmes:Izmantojot rakstu par Pēdējo Dienu Svēto Jēzus Kristus Baznīcu, lūdzu, pirmajā norādē izmantojiet Baznīcas pilno nosaukumu. Lai iegūtu vairāk informācijas par Baznīcas nosaukuma izmantošanu, ejiet uz mūsu tiešsaistes Stila ceļvedis.